fbpx

POSRAPOR Hakkında

Posrapor işletme ve kurumların pos makineleri veya sanal poslarıyla yaptıkları tahsilat işlemlerinin banka hareketlerinin ERP/muhasebe sistemlerine otomatik olarak entegre edilmesini sağlayan bir entegrasyon servis altyapısıdır.

POSRAPOR Nasıl Çalışır?

Posrapor direkt olarak banka hesabınızla entegre çalışmaktadır. İşlem tutarı, taksit, komisyon, valör ve diğer verileri banka veri tabanından çekmektedir.

Kredi kartı işlemlerinin takibi, raporlaması, ERP/muhasebe sistemlerine kaydı ve denetimi çeşitli zorluklar içermektedir. Özellikle de birden fazla banka ve aynı anda pos makinesi ve sanal pos kullanan işletmeler için zorluklar daha fazladır. Posrapor bu zorlukların tamamını ortadan kaldırır. Kredi kartı tahsilatlarının tutar, taksit sayısı, komisyon oranı, net tutar, komisyon tutarı, valörü (hesaba geçiş tarihi) ve diğer bilgileriyle birlikte muhasebe sistemine otomatik olarak aktarılmasını sağlayan bir çözümdür.

Tüm pos ve sanal pos işlemlerinin tek ekrandan takip edilebilmektedir. Otomatik olarak ERP/muhasebe sistemine aktarıldığı Posrapor ile yönetim ve denetim kolaylığının yanı sıra hata olasılığı da ortadan kalkmaktadır.