Fiziki ve Sanal Pos Muhasebe Entegrasyonu

Haziran 5, 2018 / Posrapor

Posrapor başta B2B firmaları, mağazalar, marketler ve benzin istasyonları olmak üzere yoğun kredi kartı kullanan şirketler için geliştirilmiştir. Firmalar işlemlerin kayıt ve muhasebe sürecini akıllı sistemlerle yönetebilmeleri için geliştirilen fiziki ve sanal pos muhasebe entegrasyonu programıdır.

Günümüzde şirketler, kredi kartı tahsilat işlem bilgilerini tek tek bankalardan dosya alıp, veriler üzerinde düzenlemeler yapıp muhasebe sistemine yüklüyorlar. Manuel olarak yapılan bu işlemler, firmalara zaman ve enerji kaybıyla birlikte birçok hata risklerini de beraberinde getiriyor. Şirketlerin diğer bir sorunu ise komisyon oranlarının hatalı işlenmesi ve buna bağlı olarak gelir kaybı yaşamalarıdır. Posrapor sahip olduğu akıllı parametreler ile bankaların reel olarak kestikleri komisyon oran ve tutarlarını kaydeder. Ödemelerin valör tarihlerini hesapladığı için şirketlerin fazladan komisyon ödemesinin önüne geçer ve firmaların nakdi geç alma sorunlarını ortadan kaldırıyor.

fiziki ve sanal pos muhasebe entegrasyonuPosrapor Pos ve Sanal Pos Raporlama Sistemi, işletmelerin fiziki veya sanal poslarıyla gerçekleştirdikleri tüm tahsilat işlemlerini otomatik olarak muhasebe programlarına aktarıyor.

Daha önce Netahsilat Online Tahsilat Sistemi ile firmaların tahsilat süreçlerini kolaylaştırıp, nakit akışlarını düzenleyen Eçözüm Bilgi Teknolojileri, şirketlerin yaptıkları kredi kartı tahsilat işlemlerinin muhasebeye otomatik aktarılmasını sağlayan yeni nesil bir sistem geliştirdi.

Posrapor direkt olarak firmaların banka hesaplarıyla entegre olarak çalışıyor. Bu sayede yapılan işlemlere ait tahsilat tutarı, taksit sayısı, bankanın kestiği komisyon oranı, komisyon rakamı, ödemenin işletmenin hesaba geçeceği tarih (valör) ve diğer bazı veriler doğrudan bankadan temin edilerek firmaların muhasebe sistemlerine aktarılıyor.

Firmalar Posrapor ile fiziki pos ve sanal pos işlemlerine ait banka hareketlerinin tamamını tek panelde görüntüleyebiliyor. Sistemi üzerinden tümişlem hareketlerini ERP/muhasebe sistemine aktarabiliyor. İşletmeler dilediği zaman raporları Excel ve txt formatında dışarı aktarıp detaylı analizlerini yapabiliyorlar.

Posrapor Detaylı Bilgi

Posrapor pos ve sanal pos raporlama sistemi hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir ( 0212 256 6000 ) veya talep formu doldurabilirsiniz.